KONST / Litografier / Färglitografi 11007183
*
nr 1100 7183
Felix Labisse
(1905-1982), Frankrike
Färglitografi, Félix Labisse (1905-1982), EA-upplaga, Kvinnor, motivet: 56x44
Félix Labisse, fransk konstnär född 1905, död 1982.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 18:24:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/4 18:19:00
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt ea-upplaga europa frankrike franska färglitografi félix labisse grafik kvinna kvinnor litografi litografier litografiskt blad porträttmåleri
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
*
Felix Labisse
Félix Labisse, fransk konstnär född 1905, död 1982.
nr 1100 7183
Felix Labisse
(1905-1982), Frankrike
Färglitografi, Félix Labisse (1905-1982), EA-upplaga, Kvinnor, motivet: 56x44
Félix Labisse, fransk konstnär född 1905, död 1982.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/4 18:19:00 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damporträtt ea-upplaga europa frankrike franska färglitografi félix labisse grafik kvinna kvinnor litografi litografier litografiskt blad porträttmåleri
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52 -
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16